Logo

GEMLİK’E KATARLILARDAN 1500 KONUT

31 Aralık 2018, 01:36

8 yıl önce yapılan ama iptal edilen ve genişletilerek tekrar imara açılmasını sağlayan Kuzey Planlarının Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yapılan emsal artışların 1.20’ye yükseltilmesinden hemen sonra Arap iş insanları bin 500 dairelik konut yapmak üzere yer sahipleriyle görüşmek için Gemlik’e geldiler.

Geçtiğimiz günlerde Ramada Otel de yapılan tanıtım toplantısına, Manastır Belde Sitesi üzerlerinde 130 dönümlük arazide, yaklaşık 80 malikin arsasına,  bin 500 konut yapmak isteyen Kuveyt Mısır ortaklıklı işadamları, aracı 6 emlakçının organizatörlüğü ile konutların yapılacağı bölgedeki arsaları bulunan hak sahipleriyle bir araya geldiler.

%25’İ VATANDAŞA GERİSİ ARAP VE AFRİKALIYA

Firmanın arap tercümanlar aracılığı ile tanıtımının yapıldığı toplantıda, Cemal Elşati adlı işadamının dünyanın değişik ülkelerinde inşaat ve farklı sektörlerde iş yaptığı, Bursa ve Gemlik’i tanıdığı için yapılacak konutların mal sahiplerine ayrıca yüzde 25’inin Türkiye’de istekli olanlara, kalanlarının ise arap dünyası ile Afrika’daki elit alıcılara pazarlanacağını söylediler.

BELEDİYE BAŞKANIYLA GÖRÜŞMÜŞ

Elşati, Mısırlı ortağı, avukatları, mimarları ve muhasebecisiyle katıldığı toplantının amacının yer sahipleriyle tanışmak ve ne yapmak istedikleri anlatmak için buluştuklarını söyledi. Tanıtımdan sonra yer sahipleri firma ilgililerine çeşitli sorular sordular. “Neden Gemlik’i seçtiniz, İstanbul Bursa gibi kentlerde konutların fiyatları Gemlik’ten çok yüksek, milyon dolarlara satılıyor.” sorusuna Elşati, “Gemlik’i sevdim. Bursa’ya gelip giderken uğruyordum. Belediye başkanıyla görüştüm. Gemlik güzel bir yer. Büyükşehirlere yakın ve denizi var.” dedi. Bir başka soruda, “Yolların kalkıp kalkmayacağı soruldu” buna da kalkmayacağı, ada bazında bin 500 konut yapılacağı belirtildi.

YENİDEN GELECEKLER

“Konutları kaç yılda bitireceksiniz” sorusuna ise, “Etap etap yapacağız. En fazla 10 yılda bitireceğiz. İnşaatlara alttan başlamayı düşünüyoruz. Alta yapılan inşaatlardan arazi sahiplerine daire vereceğiz. Satıldıkça dairelerin yapımını hızlandıracağız “ şeklinde yanıt geldi. Toplantı bir saat sürdü. Arap müteahhitler 1.20 emsale göre yeni projeler ile yeniden buluşmak üzere Gemlik’ten ayrıldılar.

KAYNAK:

http://www.gemlikkorfezgazetesi.com/haber/476/araplar-kuzey-planlari-bolgesinde-1500-konut-yapmak-istiyor.html?fbclid=IwAR3q1dRmuqRt_WtbTTcaaDM1eOdtMoj3_-a1hb4Z3derd1OnsdnGEPYG6TE#.XCjwMwNWKVc.facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir