Logo

Gemlik’e gelen sufi sahte faturacı çıktı

22 Aralık 2018, 12:55

Osmangazi Belediyesi’ne ait Karabaş-ı Veli Kültür Merkezi’ni kullanan ve dün Gemlik’te düzenlenen programda çeşitli öğütler veren Şeyh Mustafa Özbağ’ın daha önce sahte faturadan hapis yattığı ortaya çıktı.

Osmangazi Belediyesi’ne ait Karabaş – İ Veli tekkesinde kadınlarla baş başa sohbetler düzenlediği iddia edilen, Rüyasında Atatürk’le sohbet eden Gemlik Belediyesi’nin şeb-i arus programında, programının dışına çıkıp siyasi konuşmalar yapan Mevlevi Üstadı olduğu iddia edilen Mustafa Özbay’ın daha öncesi sahte faturadan hapis yattığı ortaya çıktı.

Karabaş – İ Veli tekkesi’nde kendini şeyh olarak ilan eden ve yıllardan beri oraya kullanan Mustafa Özbağ, 2003 yılında kapanan bir faturalarını yıllarca kullandığı ortaya çıktı. 2012 yılında Bursa 12. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açılan davada Mustafa Özbağ’a 2005 ve 2006 yılında kesilen naylon faturalar için 30 artı 30 toplamda 60 ay hapis cezasına çarptırıldığı ortaya çıktı.

Mahkemenin 2013/600 sayılı kararı Yargıtay tarafından da onararak kesinleşti. Özbağ’ın 2003 ve 2004’te kullandığı kullandığı sahte faturalarla ilgili 3 dava ise zaman aşımından düştüğü öğrenildi.

Yurtdışına kaçarken yakalanmış!

Mustafa Özbağ, 3 Aralık 2016 tarihinde yurtdışına kaçmak isterken Atatürk Havaalanı’nda polis tarafından yakalanarak hakkında hapis cezası olan sahte şeyh, cezasını yatmak üzere Metris Cezaevine konulmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir