Logo

Gemlikbasketbol evinde yıkılmıyor

25 Kasım 2018, 10:23

Türkiye Basketbol 2. Ligi 5 hafta karşılaşmasında Gemlik Basketbol, Kapalı Spor Salonu’nda Bornova Bossan’ı 60 – 58 yendi

İlk periyot karşılıklı ataklarla başladı iki takımında birbirine üstünlük kurma çabalarıyla sürerken periyotta Gemlik Basketbol maça üstünlüğünü koyarak 16 – 10 galip geldi.

İkinci periyotta ise, Gemlik Basketbol ilk periyottaki isabet oranını yakalayamadı ve top kayıplarıyla öne çıktı. Son anlarda kendini toparlayan Gemlik Basketbol maçın ilk yarısını iki sayı farkla soyunma odasına 2 sayı farkla 25 – 27 ilk yarıyı mağlup bitirdi.

3 periyot kıyasıya bir mücadeleye tanık oldu. İki takımda yüksek sayı oranları ile Gemlik Basket Faik Can Ülker’in son saniye basketiyle 47 – 46 önde bitirdi.

4. periyotun bitişine son 5 dakika kala Bornova Bossan 3 sayıyla öne geçti. Son 1,5 dakika kala Gemlik Basket skoru 56 – 56 beraberliğe getirdi. Tekrar geriye düşen Gemlik Basketbol maçın bitimine 11 saniye kala 2 sayıyla öne geçti ve maç 60 – 58 Gemlik Basketbol’un üstünlüğüyle sona erdi.

Elbaş, “Kendi sahamızda 3te3 yapmayı istiyoruz

Gemlik Basketbol’un koçu Fatih Elbaş yaptığı maç sonu değerlendirmesinde, “Kağıt üzerinde rahat kazanmamız gereken bir maç gibi duruyordu. Hazırlıklarımızı da agresif oynayarak rahat kazanıp diğer arkadaşlarımıza da daha fazla süre verme üzerine hazırlamıştık. Her zaman planlanan şeyler sahada gerçekleşmiyor. Bugünde yine hem karar maçı çünkü kazanmamız gereken maçı oynamanın hem de bunu yaparken dönem dönemde doğru karar veremeyip kaçırdığımız şutlara bağlı olarak ta müdafaada zorlanmamızla beraber maçı hem başa baş hem de geride götürmek zorunda kaldık. Yaptığımız müdafaa sonucu rakibe az sayı attırmamıza rağmen, kendimiz hücum edemedik. Bu da bizim genç takım olmamızın daha oralara oynayan oyuncularımızın biraz sıkıntılı olmasından da kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Çünkü deplasmandaki hem Merkezefendi hem de Bornova maçını çok rahat oynamıştık o rahatlıkla daha kolay oluyor işler karar vermemiz gereken hem bir Kocaeli hem de Bornova Bossan maçlarında arzu ettiğimiz oyunu sahaya yansıtamadık. Bunun için daha çok çalışacağız. Kendimize bakıp nerede doğru işler yapacağımızı bakıp önümüzdeki maçlarda Söğütsen ve UPS’le beraber burada 3’te 3 galibiyet almak istiyoruz ama şu an için genç takım olmanın zorluklarını yaşıyoruz. Takımın verdiği son 3 dakikadaki mücadele ve kazanma isteğinden dolayı da mutluyum kazanmak her şeye rağmen güzel” diyerek maç hakkındaki değerlendirmede bulundu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir