Logo

Gemlik Gübre lisesinin protokolü imzalandı

31 Mayıs 2018, 08:33

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Gemlik’te Yıldırım Holding tarafından yapılacak 24 derslikli Gemlik Gübre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşasına ilişkin hazırlanan protokol imza törenine katıldı.

Bursa Valiliği Tarihi Heykel Hizmet Binasında gerçekleştirilen imza törenine Vali İzzettin Küçük’ün yanı sıra Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Yıldırım Holding Temsilcisi Harun Özmaden ve Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Dülger de katıldı.

İmza töreninde konuşan Vali İzzettin Küçük: “Ülkemizin son 16 yılda her alanda kat ettiği mesafe gerçekten takdire şayan bir gayreti içermekte. Bu gayret, Bursa’mızı ülkemizin gelişmişliği ile yarışan ilk 5 il içerisindeki haklı konumuna getirmiş durumda. Özellikle eğitim noktasında Bursa’mızın her tarafını eğitim ağları ile örmeye devam ediyoruz. Bugün de yine hayırsever bir kurumumuz Yıldırım Holding tarafından Gemlik’te inşa edilecek 24 derslikli Gemlik Gübre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yapım sözleşmesini imzalıyoruz. İnşaallah Gemlik İlçemize ve gençlerimize hayırlı olur.” dedi.

İnşasına kısa sürede başlanacak olan Lojistik Meslek Lisesi bünyesinde 24 derslik, 10 idare birim, 4 laboratuar, 1 kantin ve 1 çok amaçlı salon bulunacak. Ruhsat alınmasını müteakip bir yıl içinde tamamlanması planlanan okul Gemlik Gübre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adıyla hizmet verecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir