Logo

Enes Batur Lösemili Adnan’ı Kırmadı Ziyaret Etti

31 Aralık 2018, 00:05


Geçtiğimiz hafta sosyal medya hesabında “Tek isteğim renkli lego oyuncaklar ve YouTube fenomeni Enes Batur’u görmek istiyorum diyen 11 yaşındaki Adnan Taşkıran’ın istekleri gerçek oldu.

Bursa’nın Gemlik ilçesine bağlı Küçükkumla Mahallesi’nde yaşayan Taşkıran ailesinin 2 çocuğundan biri olan 11 yaşındaki Adnan, 1 yıldır lösemi ile mücadele ediyor.

Bundan tam 1 yıl önce Uludağ Üniversitesi Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi’nde lösemi teşhisi konan Adnan’a 3 ay önce kök hücre nakli yapıldı. Gayet başarılı geçen naklin sonrasında aynı hastalık tekrar nüksetti. Hastalık tekrar edince 1 yıldır hastaneden çıkamayan Adnan sosyal medya hesabında sadece renkli Legolar ile oynamak ve YouTube fenomeni Enes Batur’u görmek istiyorum diye paylaşınca, sosyal medyada bu paylaşım rekor seviyede beğeni ve yorum aldı. Birçok yardımsever Gemlikli Adnan’a çok istediği Legolardan hediye etti.

Hastane odasında Feyzi Sarıkaya’ya konuşan 11 yaşındaki Adnan Taşkıran, “Legoları çok istiyordum onlar sağ olsun beni tanıyan tanımayan birçok kişi tarafından hediye edildi. Şimdi tek isteğim Enes Batur’la bir kez olsun görüşebilmek, başka bir isteğim yok, daha ne isteyeyim ki.” demişti.

Enes Batur Gönülleri Fethetti

Adnan’ın bu isteğini haberlerde gördüğünü belirten Enes Batur’da ilk bu sabah Antalya’dan ilk uçakla İstanbul’a daha sonra da Bursa Uludağ Üniversitesi Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi’ne gelerek Adnan’ı ve hastanede yatan diğer lösemili çocukları ziyaret etti.

Ziyarette Feyzi Sarıkaya’ya konuşan Enes Batur; “Adnan’ın haberini ilk gördüğümde babama direkt Adnan’ı görmeye gidiyoruz dedim ve geldim. İnsanı mutlu edebilmek çok farklı bir duygu, hele Adnan gibi kardeşlerimizi mutlu edebilmek gerçekten çok farklı ve çok özel. O kadar mutluyum ki kelimelere anlatacaklarımı sığdıramıyorum.” dedi.

3 TÜP KAN 1 CAN

Herkesi kök hücre bağışı yapmaya davet eden Enes Batur; “3 tüp kan 1 can. Sizin verdiğiniz her kök hücre bir insanın canını kurtarıyor. Bir insanın hayatını kurtarmak zaten bu hayatta yapılabilecek en güzel şeylerden birisi. Ayrıca Adnan gördüğüm en zeki çocuklardan birisi. Kök hücre bağışı ile ilgili o kadar güzel mesajlar veriyor ki, birçok insan bunun bilincinde bile değil. Bilmeyen insanlar Adnan sayesinde öğrenecek. Bu hayatta birbirimiz için varız o yüzden birbirimize destek olmalıyız ” diyerek sosyal mesajını da vermiş oldu.

İlk olarak Adnan’ı odasında ziyaret eden Enes Batur, daha sonra hastanede tedavi gören tüm lösemili çocukların odalarında ziyaret ederek onlarla fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir