Logo

CHP’DEN GAZETECİLER GÜNÜNDE ‘BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ’ VURGUSU

10 Ocak 2019, 19:07

CHP Gemlik İlçe Başkanı Cemil Acar ve Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde Umurbey Sanat Evi Cafe’de Gemlik’te bulunan basın mensupları ile buluştu

Buluşmada; Basın özgürlüğü vurgusu ön plana çıkarken, CHP iktidarında ise basın özgürlüğü için gerekli çalışmaları yapacaklarını ifade etti.

Türkiye’de gazetecilerin baskı altında olduğunu ifade eden Acar, “Türkiye’de gazeteciler iktidarın baskısı altında, çeşitli sansür girişimleri ve baskılarla basın susturmaya çalışıyor. CHP olarak biz her zaman basın emekçilerinin yanında olacağız ve basın özgürlüğü için gerekli çalışmaları her zaman yapacağız” derken. Basın emekçilerinin gününü kutladı.

CHP Gemlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan ise, “Yerel basının bu işin lokomotifi ve itici gücüdür. Ülkemizde yüzlerce basın mensubu içeride, basına her türlü baskı ve sansür girişimlerini görüyoruz. Biz bu tutumun karşısındayız. Basınımızın her zaman özgürce yazabileceği gerektiğinde övüp, gerektiğinde ise eleştirebileceği bir Türkiye hayal ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Kahvaltı toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir