Logo

Bıyıklı’nın adaylığına 'Genel Merkez’ engeli

29 Aralık 2018, 19:38

İYİ Parti Belediye Başkan Adaylığını açıklayan Adnan Bıyıklı adaylığını dün ilçe binasında yapılan toplantıda İYİ Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, İl Başkanı Yahya Bahadır ve İlçe Başkanı Birol Mumcu’nun katılımıyla açıklamıştı.

Bugün ise gündeme bomba gibi düşen gelişme yaşandı.Milletvekili İsmail Tatlıoğlu’nun paylaştığı instagram gönderisine ittifak heyetinde bulunan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Musavat Dervişoğlu tepki gösterdi. Milletvekili Tatlıoğlu’nun paylaştığı  İnstagram gönderisine “Belediye Başkan Aday Adayımız demek istediniz galiba sayın İsmail Tatlıoğlu zira biz sürdürülen görüşmeler kapsamında hiç kimseye aday ilan etme yetkisi vermedik. Sevgi ve saygılarıma” diye yazdı.

İşte o cevap

Bu yazının ardından Milletvekili Tatlıoğlu, sosyal medya paylaşımlarını değiştirerek ‘teşkilatlarımızla yerel seçim değerlendirme toplantısı’ olarak değiştirdi. Milletvekilinin bu paylaşımı Adnan Bıyıklı resmi olarak aday olmadığı sorularını akıllara getirirken; İlçe Başkanı Gemlik İlçe Başkanı Birol Mumcu ise, Adnan Bıyıklı’nın adaylığı konusunda bir sorun olmadığını çalışmalara önümüzdeki haftadan itibaren başlayacaklarını ifade etti.  Bu konularda en önemli unsurun teşkilat olduğunu ve teşkilatın  Adnan Bıyıklı’yı başkan adayı olarak görmek istediklerini yönetim kurulunun karanın bu yönde olduğunu vurguladı. İttifak konusunda masayı deviren tarafında kendileri olmadığını ifade ederken, “CHP’nin ittifak sürecinde proje açıklamak hoş değildi. Biz ittifak sürecine saygı duyarak herhangi bir çalışma yapmadık. CHP’nin de bu konuya saygı duyması gerekirdi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir