Logo

Atatürk nedir?

10 Kasım 2018, 16:17

Gazi Mustafa Kemal Atatürk bundan 80 sene öncesinde hayata gözlerini yumarak sonsuzluğa adım attı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk sadece bir birey değil; büyük bir devlet adamı, askeri bir dehadır.

Ölmemiştir Mustafa Kemal Atatürk; Fikirleriyle, özlü sözleriyle bizlere yol göstermeye devam etmekte ve geleceğimizi aydınlatan düşünceleriyle bizlere rehber olmaktadır.

Bugün; İtibarsızlaştırılan milli bayramlara, edilen bin bir türlü hakarete karşı halkımız tepkisini göstermiştir, göstermektedir, göstermeye devam edecektir.

Onun gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine gelmemizi istemeyenler, ülkemizin yönetim biçimini ve hukukunu kendine göre ayarlamak istemişse de başarılı olamamış ve gün ve gün mum gibi erimişlerdir.

Atatürk; Türkiye’de okuyan kız çocuğu, çobanlık yaparken doktorluğu kazanan Hakkarili İrfan, Köy okulunda imkansızlıklara rağmen okuyup öğretmen olan Ayşe ve bunun gibi milyonlarca örnektir, ilerlemektir, çağdaş eğitimdir.

Bugün Atatürk’ün laiklik ilkesini o kadar iyi anlıyoruz ki, devletimizi ele geçirmeye çalışanlar, devletin silahıyla milleti öldürenlere karşı Atatürk’ün “Türkiye Cumhuriyeti; Şeyhler, şıhlar ve dervişler memleketi olamaz” sözlerini hatırlatıyor, devlette tarikatın değil liyakatın öncü olmasını istiyoruz.

Kimi zaman bu ülkede Atatürkçülük suç sayıldı. Mili Bayramları adeta baştan savma şekilde kutlandı. İzmir marşı söyleyen öğrenciler dayak yedi. Sırf Atatürkçü diye bir grup terör örgütü tarafından ordudan bir sürü asker hapse atıldı ve mahkemelerde süründürüldü. Bugün o yargılamaları yapanlar ise hapislerde çürüyor veya yurt dışına kaçmıştır.

Türkiye’de eğitim kurumlarından Atatürk’ün resimlerini kaldırmaya çalışan öğretmene karşı gelen öğrenci Atatürk’ün bu ülkeyi emanet ettiği gençtir. Muhtaç olduğu kudret damarlarındaki asil kandadır.

Direniştir Atatürk; Kadını yok sayan anlayışa karşı hayır bu ülkede kadınlarda vardır diyerek kadınları önemini “"Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın." sözleriyle belirtmiştir.

Bugün Atatürk’ten bize miras kalan ülkemizi var gücümüzle koruyacağız ve muasır medeniyetler seviyesine yükselmesi için elimizden geleni yapacağız. Hepimiz Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yeryüzünde yaşayan siluetleri olacağız.

Ne mutlu Türküm diyene!

Benzer İçerikler

YORUMLAR

    Can Topaktaş dedi ki:

    Eline sağlık koca adam.. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİLİ İÇERİKLER